medycyna-estetyczna-usta

USTA – powiększanie, modelowanie

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania ust polega na wprowadzeniu do nich kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje wygładzona i przywrócone zostaje jej prawidłowe nawilżenie.

W zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.

Dla kogo

Zabieg powiększania ust czy też modelowania ust jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych osób (zarówno kobiet jak i mężczyzn), korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część pacjentek pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na pełne usta. Jeżeli chodzi o osoby starsze, to dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania. Na około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (solarium, sauna, promienie słoneczne) oraz wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż z ust.
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Jak przebiega zabieg

Okolice ust są bardzo wrażliwe, dlatego też proponujemy naszym pacjentom znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego Emla (ok. 20 min przed zabiegiem). Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez specjaliste w skórę właściwą przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.

W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta można korygować całą okolicę ust tzn:
– zwiększyć objętość wargi czerwonej;
– modelować kontur ust;
– wypełnić drobne zmarszczki wokół ust

Po zakończeniu iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane, dzięki czemu preparat kwasu hialuronowego zostaje równomiernie i jednolicie rozprowadzony na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat, którego celem jest ograniczenie możliwości pojawienia się drobnych siniaczków.

Efekt zabiegu

Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa ich objętość. Efekt utrzymuje się ok. 7-9 miesięcy. Zaletą zabiegu jest fakt, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry oraz poprawę elastyczności. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje i stymuluje skórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna)

Przeciwwskazania
  • ciąża i karmienie piersią;
  • stany zapalne skóry, infekcje (opryszczka);
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów);
  • choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Cennik