mezoterapia igłowa celulit

Mezoterapia igłowa cellulitu

CENNA METODA W WALCE Z TZW. „SKÓRKĄ POMARAŃCZOWĄ”

Mezoter­apia igłowa to ter­apia regen­er­acji skóry, która polega na poda­niu drogą iniekcji (zas­trzyków) sub­stancji czyn­nych w głąb skóry w celu popraw­ienia jej metab­o­lizmu, sty­mu­lacji fibrob­lastów do pro­dukcji kola­genu i elastyny oraz praw­idłowego odży­wienia i naw­ilże­nia skóry.

Mezoter­apia igłowa jest ter­apią pre­cyzyjną, ponieważ trafia bezpośred­nio w problem:
 • lik­widuje zwiotczałą skórę brzucha (doskon­ałe zabiegi po porodzie)
 • lik­widuje cel­lulit (uda, brzuch, pośladki)
 • jest pomocna w zmniejsza­niu rozstępów
Mezoter­apia w lecze­niu cellulitu:

To niezwykle cenna metoda w walce z cel­lulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi , zmniejsza się pro­ces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszc­zowej. Rezul­tatem jest wygładze­nie skóry oraz redukcja cellulitu.

Zas­trzyki zaw­ier­ają m.in. kofeinę, która pobudza mikrokrąże­nie skóry i wpływa na uwal­ni­anie tłuszczów z komórek. Może wspo­ma­gać ją wyciąg z kar­c­zocha, nos­trzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metab­o­lizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organ­iczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Częs­totli­wość zabiegu:
 • faza inten­sy­wna: 1 zabieg co 7 – 14 dni przez miesiąc
 • faza pielę­gna­cyjna: 1x w miesiącu przez 3 miesiące
 • zabieg przy­pom­i­na­jący: raz na pół roku
Nasza propozy­cja:

W celu zwięk­szenia efek­tów zabiegowych zaleca się połącze­nie mezoter­apii igłowej cel­lulitu z serią zabiegów masażu pod­ciśnieniowego .

PRZYKŁADY PREPARATÓW STOSOWANYCH W MEZOTERAPII ANTYCELLULITOWEJ:

Kofeina

Kofeina jest trimetyloksantyną z grupy alkaloidów purynowych pochodzenia roślinnego. Wpływa na proces lipolizy. Hamuje aktywność fosfodiesterazy i stymuluje lipazę adypocytów zwiększając hydrolizę triglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych. Stosowanie kofeiny pozwala na uzyskanie efektu lipolitycznego bez ogólnoustrojowej reakcji towarzyszącej.

Wyciąg z karczocha

Aktywnymi składnikami wyciągu są kwasy polifenolowe (m.in. cynaryna). Cynaryna jest dobrze znana w terapii cellulitu. Ma wpływ na enzym lipazę przez wspomaganie układu przenośników elektronowych / NAD-NADH2 i NADP-NADPH2/. Cynaryna stosowana jest w leczeniu cellulitu w połączeniu z innymi substancjami takimi jak: krzemionka organiczna, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, tiratricol. Wpływa na metabolizm glukozy i lipidów. Hamuje syntezę cholesterolu i zwiększa jego przemianę do kwasów żółciowych. W wyniku tego procesu następuje obniżenie poziomu wolnego cholesterolu i triglicerydów we krwi.

Pirogronian sodu

Aktywuje proces lipolizy. Produkcja glicerolu w adypocytach wzrasta 20-krotnie w obecności pirogronianu. Jako czynnik o właściwościach energetycznych i regenerujących kolagen, jest stosowany jako składnik mieszanin używanych w leczeniu starzenia skórnego, rozstępów skórnych, łysienia.

Wyciąg z nostrzyka

Preparat łączy dwa aktywne składniki: pochodne kumaryny z wyciągu z nostrzyka żółtego oraz rutynę rozpuszczalną w wodzie.
Kumaryna redukuje przepuszczalność naczyń (LTB4). Posiada właściwości przeciwwolnorodnikowe (ogranicza przewlekłe zapalenia). Rutyna redukuje uwalnianie histaminy, zmniejszając w ten sposób proces zapalny. Hamuje syntezę leukotrienów przyczyniając się do zmniejszenia przepuszczalności i kurczliwości naczyń. Wzmaga syntezę kolagenu w ścianie naczyniowej.
Ich skojarzone działanie polega na ograniczaniu powstawania obrzęków. Wzmacniają odporność i szczelność kapilar. Ponadto ograniczają działanie takich enzymów jak hialuronidaza i reduktaza. Znajdują zastosowanie w terapii cellulitu w celu usprawnienia mikrokrążenia i odpływu limfy.

Przeciwwskazania:
 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
Częstotliwość zabiegów:
 • faza intensywna: 1 zabieg co 10-14 dni przez miesiąc , przy bardzo dużych zmianach co 2-3 dni
 • faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące
 • zabieg przypominający: raz na pół roku

Cennik