po30-big

Wybielanie zębów

Jakość naszego uśmiechu znacznie wpływa na odbiór naszej osoby – poznając nowych ludzi, jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, są ich zęby. Biały i lśniący uśmiech kojarzy się z młodością i zdrowiem, więc często mylnie utożsamiamy kolor zębów drugiej osoby z poziomem jej higieny osobistej. Czasami przebarwienia pojawiają się bez względu na to, jak często myjemy zęby. Z biegiem lat nasze uzębienia traci naturalną barwę, a jedną z głównych przyczyn jest nasz sposób odżywiania się (kawa, herbata, napoje tj. cola, soki cytrusowe i oczywiście palenie papierosów powodują przebarwianie się zębów).

Jeśli Twoje zęby utraciły swoją naturalną, jasną barwę i nie chcesz już zakrywać ust podczas uśmiechu, skorzystaj z naszej usługi profesjonalnego kosmetycznego wybielania zębów!

Wybielanie zębów zachodzi dzięki stopniowej reakcji utleniania barwników osadzonych na szkliwie, aż do uzyskania bezbarwnych związków chemicznych. Substancją wybielającą jest nadboran sodu o stężeniu 0.16% – najsilniejszy wybielacz do zębów, którego możesz używać nie ryzykując uszkodzenia dziąseł i pojawienia się dużej nadwrażliwości zębów. Katalizatorem procesu wybielania jest natomiast zimne niebieskie światło (o długości fali 465 nanometrów) emitowane przez lampę LED. Wytwarzana jest bezpieczna dla zdrowia wiązka światła, która stwarza optymalne warunki do aktywowania żelu i przyśpiesza proces wybielania.

Wbrew opinii wybielanie zębów nie osłabia szkliwa. Po zabiegu nie zmienia się struktura chemiczna zęba ani jego odporność na próchnicę, bowiem obecne preparaty na bazie utleniaczy nie naruszają tkanki szkliwa w sposób mechaniczny. Optymalny efekt końcowy i bezpieczeństwo zapewnia odpowiednia procedura, polegająca na specjalnie dobranym stężeniu utleniacza oraz czasu naświetlania.

Osiągane efekty mogą się różnić u poszczególnych osób. Należy pamiętać, że efekt wybielania zależy od indywidualnych właściwości szkliwa, charakteru przebarwień, jakich chcemy się pozbyć oraz pierwotnego (naturalnego) odcienia zębów. Zęby nigdy nie będą bielsze od barwy, jaką posiadają w wyniku genetycznych uwarunkowań. Efekt wybielania u osób o żółtawym odcieniu zębów jest najkorzystniejszy.

Procedura wybielania zębów:

Na samym początku zapoznasz się z informacjami dotyczącymi usługi wybielania zębów, przeciwwskazaniami oraz zaleceniami po zabiegu.
Przed i po skończonym zabiegu, za pomocą wzornika kolorów, wspólnie ustalimy Twój odcień zębów, by ocenić, o ile rozjaśniliśmy zęby.
Po zajęciu miejsca na fotelu kosmetycznym (zostaniesz ułożony w pozycji półleżącej i okryty ręczniczkiem chroniącym przed zabrudzeniami) na zewnętrzną stronę zębów nakładamy aktywator przy pomocy czyścika nałożonego na palec . Następnie podamy Ci okulary, które chronią oczy przed światłem lampy LED i nałożymy na zęby nakładkę wypełnioną żelem z substancję czynną.
Kolejny etap to włączenie lampy LED (ustawiamy ją w odległości 3-4 cm prostopadle do Twojej jamy ustnej). Po 20 minutach naświetlania lampa automatycznie się wyłączy a Ty zostaniesz poproszony o wyciągnięcie nakładki oraz wypłukanie jamy ustnej.
Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, zgodnie z Twoim życzeniem, możemy powtórzyć naświetlanie. Cała procedura zostanie wtedy ponowiona. Jednorazowo możemy przeprowadzić do 3 sesji po 20 minut.

Przeciwwskazania:

Wybielaniu zębów nie mogą poddawać się:

 • – kobiety w ciąży lub karmiące,
 • – osoby ze słabym szkliwem lub jego odwapnieniem spowodowanym nadużyciem fluoru,
 • – osoby z chorobami dziąseł, parodontozą, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub ich zły stan,
 • – osoby z ubytkami w zębach, nieszczelnymi wypełnieniami czy innymi dolegliwościami jamy ustnej (np. odsłonięte korzenie), również w trakcie leczenia
 • – osoby z niepełnym uzębieniem stałym
 • – osoby ze zdiagnozowaną alergią na jakikolwiek element składu żelu.
 • – osoby z aparatem ortodontycznym (osoby po zdjęciu aparatu ortodontycznego nie powinny poddawać się – wybielaniu zębów przed upływem 6 miesięcy od zdjęcia aparatu – jest to okres, w którym następuje usunięcie pozostałości materiału stomatologicznego)
 • – osoby, które przeszły niedawno stomatologiczny zabieg chirurgiczny
 • – w przypadku osób z kolczykami lub innymi przedmiotami metalowymi w jamie ustnej, może być wymagane ich usunięcie przed zabiegiem ze względu na możliwość poczernienia metalu
 • – osoby poniżej 18 roku życia mogą poddawać się zabiegowi za zgodą rodzica/opiekuna
 • – kamień i osad nazębny- zalecamy jego usunięcie przed zabiegiem wybielania
 • – odbarwienia wynikłe ze stosowania tetracykliny (szary nalot) oraz różnego rodzaju nałożone sztuczne materiały (tj. plomby, korony, licówki, sztuczne zęby, lakier na zębach, porcelana, kompozyt czy inne materiały wzmacniające) nie są zbyt podatne na wybielanie
Zalecenia pozabiegowe:

Nadwrażliwość zębów po przeprowadzonym zabiegu występuje bardzo rzadko, ale może się ona pojawić u niektórych osób i utrzymywać przez 24h. W celu złagodzenia takich objawów, zaleca się stosowanie pasty do zębów z nadwrażliwością oraz unikanie silnie gorących lub bardzo zimnych pokarmów i napojów w pierwszej dobie po zabiegu.

Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu nie należy spożywać żadnych pokarmów ani napojów, za wyjątkiem wody mineralnej.
72 godziny (3 dni) po zabiegu należy stosować i przestrzegać tzw. ”Białą dietę”:
w tym czasie nie należy spożywać kawy, herbaty, alkoholu (szczególnie czerwonego wina), napoi gazowanych, energetycznych, soków cytrusowych, owoców i warzyw zawierających dużo barwnika ( np. buraków, malin, jagód, wiśni, marchwi, porzeczki, brokułów, pomidorów) oraz owoców cytrusowych, słodyczy. Po zabiegu szkliwo jest odwodnione i łatwo chłonie barwniki z pożywienia i napojów. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia przynajmniej przez 2 doby po zabiegu.

Należy też pamiętać, że nie tylko napoje i żywność mogą wywołać zabarwienie zębów, gdy poszerzona jest porowata tkanka szkliwa- plamy na zębach może spowodować np. również szminka!

Rzeczywista barwa szkliwa, którą osiągnęliśmy dzięki zabiegowi, pojawia się po ok. 14 dniach, pod warunkiem przestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Utrzymywanie się efektu:

Efekty wybielania nie są trwałe i naturalną reakcją zębów po wybielaniu jest stopniowy powrót do stanu poprzedniego. Dzieje się tak, ponieważ procedura wybielania zębów eliminuje efekt końcowy naszej diety oraz trybu życia, nie eliminuje natomiast przyczyn przebarwień szkliwa. W celu zachowania pożądanego koloru zębów wskazane jest powtórzenie zabiegu.

Efekt wybielania zębów będzie się utrzymywał w zależności od stosowanej diety, od tego jak pacjent dba o higienę jamy ustnej oraz stopnia porowatości zębów (osoby o naturalnie porowatym szkliwie są bardziej podatne na działanie barwników i ich zęby szybciej powrócą do poprzedniego stanu. Stopnia porowatości niestety nie można wcześniej ustalić.)
Z zasady u osób o znacznym stopniu porowatości szkliwa, jeżeli regularnie poddają zęby oddziaływaniu barwników w pożywieniu, napojach i tytoniu, efekt może utrzymywać się przez około 6 miesięcy. U pozostałych osób efekt może utrzymywać się nawet do 2 lat.

Cennik