zabieg regeneracja wzbogacony

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem bardzo skutecznym, stosowanym w kosmetyce, medycynie i dermatologii estetycznej w celu oczyszczenia i stymulacji skóry.Drenaż limfatyczny to forma specjalnego masażu, który ma za zadanie stymulację układu limfatycznego. Polega on na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów za pomocą drobnej głowicy tak, by przepchnąć nagromadzony pod nią płyn zwany limfą, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Limfa jest jasnym wodnistym płynem, który zawiera min.: białka i elektrolity. Pochodzi ona z krwi i oczyszcza tkanki organizmu. Znajdują się w niej limfocyty, które wchodzą w skład układu odpornościowego. Okolica poddana zabiegowi dzięki takiemu masażowi zostaje ujędrniona, zmarszczki spłycone. Zanikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Ten rodzaj masażu dzięki odnowieniu przepływu limfy powstrzymuje degenerację tkanek i śmierć komórek. Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które poddawane są masażowi, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie i zwiększenie dopływu krwi tętniczej do masowanych obszarów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, co przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek.

Zabieg sprawi że skóra w okolicach oczu staje się gładka, bez niekorzystnych cieni i obrzęków pod oczami a zmarszczki stają się miej widoczne. Drenaż limfatyczny okolic oczu jest idealnym dopełnieniem do zabiegów regenerująco odżywczych twarzy oraz zabiegów odmładzających okolice oczu.

Cennik