henna

Henna

Henna była stosowana już od niepamiętnych czasów we wschodnich cywilizacjach. Obecnie przeżywa swój renesans. Stosuje się ją nie tylko w celach estetycznych, ale także ze względu na jej właściwości aseptyczne. Pokrywa ona włosy twardniejącą warstwą ochronną, dzięki czemu zapewnia im trwałość i pogrubienie, gdyż uzupełnia wszelkie pęknięcia oraz sprawia, że nabierają pięknego połysku.

Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie utrzymywał się około 2-3 tygodni.
W Naszym salonie można wybierać spośród szerokiej gamy barw, mi.in czarnej, brązowej, grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem.
Wybór odpowiedniego koloru jest bardzo istotny. Brwi zbyt ciemne nadają twarzy groźny, nienaturalny wygląd. Ogromną zaletą tego „makijażu” jest trwałość. Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia tradycyjnego makijażu kolorowego (tusz, kredka).

Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, „znikające” przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu.

Przeciwwskazania do farbowania brwi i rzęs:
  • stany zapalne i alergiczne skóry,
  • choroby zakaźne
  • niektóre dermatozy
  • choroby i uszkodzenia oka (np. jęczmień, zapalenie spojówek, zaczerwienienie)
  • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
  • świeżo wydepilowane brwi,
  • soczewki kontaktowe

regulacja

Regulacja brwi

Rzadko która kobieta jest w pełni zadowolona ze swoich brwi. Naturę albo krzywdy wyrządzone własną ręką można poprawić. Dobrze wystylizowane brwi stanowią ładną oprawę oczu, korygują rysy twarzy, a nawet odejmują lat. Niedoceniane i często pomijane w makijażu. Są tak samo ważne jak rzęsy i usta. Bo bez zadbanych brwi twarz wygląda jak obraz bez ramy. Zatem trzeba nadać im odpowiedni kształt.
Linia brwi zostaje wymodelowana zgodnie z kształtem twarzy, mierząc ją indywidualnie za pomocą trzech punktów odniesienia.:
twarz owalna – brwi w kształcie łuków powinny stopniowo się wznosić, a po minięciu 2/3 długości zacząć łagodnie opadać.
twarz kwadratowa – kształt łuków, których najwyższy punkt powinien (wyjątkowo) przypadać na 1 długości brwi, złagodzi rysy.
twarz pociągła – brwi bez łuków w postaci prostych kresek, pomogą wyrównać proporcję i optycznie ją skrócą.
twarz okrągła – łagodnie wydłuży ją kształt podobny do idealnego dla twarzy owalnej, ale z większym kątem wznoszenia się i opadania łuku.
W naszym salonie wykonujemy regulację łuku brwiowego pęsetą, aby nadać brwiom idealnego kształtu. Wykonujemy depilację brwi także woskiem. Dzięki temu zostają usunięte wszystkie niepotrzebne włoski, a dla nadania idealnego kształtu wykończamy regulację pensetą.

Cennik