60168_5

OCZY – cienie, sińce, bruzdy

Cienie pod oczami są przypadłością, która dotyka większość ludzi. W większości przypadków, cienie są efektem zaniku tkanki podskórnej o danej okolicy powodującej zagłębienie lub obecności powierzchownych naczyń krwionośnymi widocznych przez skórę. Skóra wokół powiek jest najcieńsza ze wszystkich okolic ciała człowieka (czterokrotnie cieńsza od przeciętnej grubości skóry reszty ciała). Zmiany kolorytu pod oczami mogą powstawać także na skutek przebarwień posłonecznych lub zaburzeń pigmentacji towarzyszących różnym chorobom ogólnoustrojowym.

Pojawienie się ubytku tkanki na granicy oczodołu i policzka może być wynikiem genetyki lub starzenia się. Oczy wyglądają wówczas na podkrążone, przez co nasza twarz sprawia wrażenie zmęczonej.Wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki, wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia i odbudowy tkanek. Witamina B6 niezbędna jest w metaboliźmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Zalecane jest przeprowadzenie 3 sesji leczenia w odstępach ok. 3 tygodniowych. Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek. Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Preparat można stosować też na całej twarzy, szyi i dekolcie.

Skład:
  • kwas hialuronowy 15 mg/g,
  • kompleks odnawiający skórę: 8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały: cynk i miedź, witamina B6),
  • lidokaina
Wskazania do zabiegu
  • cienie pod oczami, zasinienia, podkrążone oczy
  • dolina łez’
  • fałd powiekowo-policzkowy
  • niewielkie ‚worki pod oczami’

Cennik